ДАЮ 40 БАЛЛОВ! Помогите пожалуйста! Який об'єм гідроген хлориду утвориться на 1 стадії хлорівання

метану якщо з метаном прореагував хлор масою 14,2 г

Ответы на вопрос

Отвечает Черкашин Владислав.

Ответ:

Рівняння реакції для 1 стадії хлорування метану:

CH4 + Cl2 → CH3Cl + HCl

Згідно з рівнянням, на кожний мол хлору, що реагує, утворюється 1 мол HCl. Тому, для того, щоб знайти кількість утвореного HCl, спочатку потрібно визначити кількість молів Cl2, який брав участь у реакції.

Молярна маса Cl2 = 2 x молярна маса Cl = 2 x 35.5 г/моль = 71 г/моль

Кількість молів Cl2, що бралася у реакцію:

n(Cl2) = m(Cl2) / M(Cl2) = 14.2 г / 71 г/моль = 0.2 моль

За рівнянням реакції, на кожний мол Cl2, що реагує, утворюється 1 мол HCl. Тому кількість молів HCl, що утворилася на першій стадії:

n(HCl) = n(Cl2) = 0.2 моль

Для розрахунку об'єму HCl можна скористатися ідеальним газовим законом:

V = nRT/P

де n - кількість молів газу, R - універсальна газова стала (0.0821 л∙атм/моль∙К), T - температура в Кельвінах, P - тиск у атмосферах.

Температура та тиск реакційної суміші не вказані, тому будемо вважати, що реакція відбувається за стандартних умов (температура 273 K, тиск 1 атмосфера).

Отже, об'єм HCl, що утворився на першій стадії:

V(HCl) = n(HCl)RT/P = 0.2 моль x 0.0821 л∙атм/моль∙K x 273 K / 1 атмосфера = 4.5 л

Отже, при першій стадії хлорування метану утвориться 4.5 л гідроген хлориду.

Объяснение: