!!!!! 30 БАЛОВ ДАЮ . ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА !!!! Внаслідок спалювання 8,6 г органічної речовини

утворилось 26,4 г вуглекислого газу і 12,6 г води. Відносна густина пари цієї речовини за повітрям дорівнює 2,966. Встановити молекулярну формулу цієї речовини.​

Ответы на вопрос

Отвечает Жолобов Костя.
Для вирішення задачі необхідно скласти рівняння хімічної реакції, яка описує даний процес:

СnHm + (n + m/4) O2 → n CO2 + m/2 H2O

де СnHm - молекулярна формула органічної речовини, яку ми повинні встановити.

Далі, вираховуємо молярну масу вуглекислого газу і води:

M(CO2) = 12.01 + 2 × 16 = 44.01 г/моль
M(H2O) = 2 × 1.01 + 16 = 18.02 г/моль

Знайдемо кількість молів вуглекислого газу і води:

n(CO2) = 26.4 г / 44.01 г/моль ≈ 0.6 моль
n(H2O) = 12.6 г / 18.02 г/моль ≈ 0.7 моль

Знаючи кількість молів продуктів реакції, можна визначити кількість молів кисню, який брав участь у реакції:

n(O2) = (n + m/4) = n(CO2)/2 = 0.3 моль

Тоді кількість молів органічної речовини дорівнює:

n(CnHm) = n(O2) × (m/4n) = 0.3 × (m/4n)

Також за даними задачі можна визначити масу органічної речовини:

m(CnHm) = 8.6 г

Тоді молярна маса органічної речовини буде:

M(CnHm) = m(CnHm) / n(CnHm)

Значення відносної густини пари цієї речовини за повітрям дорівнює:

d = M(CnHm) / M(air) = M(CnHm) / 28.97 г/моль

де M(air) - молярна маса повітря.

Звідси ми отримуємо:

M(CnHm) = d × 28.97 г/моль

Підставляючи це значення у вираз для кількості молів органічної речовини, отримуємо:

n(CnHm) = 0.3 × (m/4n) = 0.3 × (8.6 г / d)