Унаслідок спалювання 4,2 г органічної речовини утворилось 6,72 л вуглекислого газу (н.у.) та 5,4 г

води. Відносна густина пари цієї речовини за воднем 21. Визначте молекулярну формулу речовини. У відповіді запишіть суму індексів у формулі речовини,​​

Ответы на вопрос

Отвечает Еркен Мерей.

Ответ:

4

Объяснение:

Дано

m(CxHyOz)=4.2г

V(CO2)=6,72л

m(H2O)=5.4г

DH2(CxHyOz)=21

CxHyOz-?

DH2(CxHyOz)=M(CxHyOz)/M(H2)

M(CxHyOz)=DH2(CxHyOz)×M(H2)=21×2=42г/моль

n(CxHyOz)=m/M=4.2/42=0.1моль

n(CO2)=V/Vm=6.72:22.4=0.3моль

n(H2O)=m/M=5.4/18=0.3моль

n(CxHyOz):n(CO2):n(H2O)=0.1:0.3:0.3=1:3:3,

3-1=2

CxHyOz+O2=xCO2+yH2O

x=2;y=2;z=1

C2H2O-формула

сума індексів 4