При окисненні насиченого одноатомного спирту масою 9,2 г надлишком купрум (2) оксиду добули 12,8 г

міді.Який спирт було взято для реакції, який альдегід утворився? СРОЧНО

Ответы на вопрос

Отвечает Комова Виктория.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CₙН₂ₙ₊₁ OH) = 9,2 г

m(Cu) = 12,8 г

Найти: CₙН₂ₙ₊₁OH - ?

Складемо формулу:

    9,2 г                     12,8 г

CₙН₂ₙ₊₁OH + CuO = Cu + H₂O + CₙН₂ₙO

    х г                          64 г

m = 9,2 * 64 : 12,8 = 46 г

n = 14n - 18

14n = - 18 + 46

14n = 28

n = 28 : 14

n = 2

Отже формула спирту: С₂Н₅ОН - етиловий спирт

Утворився С₂Н₄О - уксусний альдегід

С₂Н₅ОН + CuO →  Cu + H₂O + С₂Н₄О