Внаслідок спалювання 0,65г органічної речовини утворилося 2,2г карбон (IV) оксиду та 0,45г води.

помогите пж

Ответы на вопрос

Отвечает Левина Катерина.

Ответ:

Объяснение:Для розв'язання цієї задачі необхідно скористатися законом збереження маси, який стверджує, що сумарна маса продуктів реакції дорівнює сумі мас реагентів.

Таким чином, ми можемо скласти рівняння реакції, використовуючи вихідну органічну речовину (вага якої дорівнює 0,65 г) і продукти реакції (карбон (IV) оксид і вода):

органічна речовина + кисень -> карбон (IV) оксид + вода

За умовою задачі, маса утвореного карбон (IV) оксиду дорівнює 2,2 г, а маса утвореної води - 0,45 г. Тоді маса кисню, який брав участь у реакції, може бути визначена за допомогою різниці:

маса кисню = вихідна маса органічної речовини - маса утвореного карбон (IV) оксиду - маса утвореної води

маса кисню = 0,65 г - 2,2 г - 0,45 г = -1 г

Отримане значення виявляється від'ємним, що свідчить про помилку в постановці задачі або у вихідних даних. В реальних умовах такий результат неможливий, тому слід перевірити правильність даних і повторити розрахунки.

Отвечает Абдулова Анастасия.

Для розв'язання задачі необхідно скласти хімічне рівняння реакції спалювання, а потім використати закон збереження маси, щоб знайти масу органічної речовини.

Хімічне рівняння реакції спалювання має вигляд:

CₓHᵧOᵤ + O₂ → CO₂ + H₂O

За умовою задачі утворилося 2,2 г CO₂ і 0,45 г H₂O. Тому можна записати:

Маса вуглецю, який з'єднався з киснем, дорівнює масі утвореного CO₂: m(C) = 2,2 г

Маса водню, який з'єднався з киснем, дорівнює масі утвореної H₂O: m(H) = 0,45 г

Щоб знайти масу органічної речовини, застосуємо закон збереження маси: маса продуктів повинна дорівнювати масі реагентів.

Маса кисню, який було використано в реакції, дорівнює різниці між загальною масою продуктів і відомими масами вуглецю та водню:

m(O) = m(CO₂) + 0,5 × m(H₂O) = 2,2 г + 0,5 × 0,45 г = 2,425 г

Таким чином, загальна маса реагентів складає:

m(органічна речовина) + m(O₂) = m(C) + m(H) + m(O) = 2,2 г + 0,45 г + 2,425 г = 5,075 г

Отже, маса органічної речовини, яка була спалена, дорівнює:

m(органічна речовина) = m(вихідна маса) - m(O₂) = 5,075 г - 0,65 г = 4,425 г

Отже, внаслідок спалювання 0,65 г органічної речовини утворилось 2,2 г CO₂ і 0,45 г H₂O, а маса вихідної речовини дорівнює 4,425 г.