Розрахуйте кількість речовини та масу Літій гідроксиду, який утворюється під час взаємодії Літій

оксиду на 1,92г води. СРОЧНО, ДАЮ 20 БАЛЛОВ​

Ответы на вопрос

Отвечает Артемьева Кира.

Ответ:

Спочатку необхідно записати рівняння реакції:

Li2O + H2O -> 2LiOH

З рівняння видно, що для утворення 2 моля літій гідроксиду (2LiOH) потрібно 1 моль літій оксиду (Li2O) та 1 моль води (H2O).

Спочатку знайдемо кількість молей води:

m(H2O) = 1.92 г / 18 г/моль = 0.1067 моль

Оскільки на 1 моль літій оксиду утворюється 2 моля літій гідроксиду, то кількість молей літій оксиду дорівнює половині кількості молей літій гідроксиду:

n(Li2O) = 0.5 * n(LiOH) = 0.5 * 0.1067 моль = 0.0534 моль

Знайдемо масу літій гідроксиду:

m(LiOH) = n(LiOH) * M(LiOH) = 0.1067 моль * 23.95 г/моль = 2.56 г

Отже, під час взаємодії 1,92 г літій оксиду з водою утвориться 0.1067 моль літій гідроксиду масою 2.56 г.

Объяснение:Подпишись на мой TikTok: animebaget