Унаслідок процесу газифікації кам'яного вугілля відбувається низка хімічних реакцій, серед яких є

взаємодія карбон (ІІ) оксиду з воднем з утворенням метану та водяної пари. Обчисліть об'єм водню, необхідний для одержання метану об'ємом 200 л.

Ответы на вопрос

Отвечает Мальцев Сергей.

Ответ:

CO+3H2=CH4 +H2O

1 моль метану =3 моль H2

1 моль CH4:3моль H2

1 моль CH4:22,4м³CH4

200м³CH4•1 моль CH4/22,4м³CH4=8,93моль CH4

8,93молі CH4 •3 молі Н2/1 моль CH4=26,79молів Н2

26,76моль •24,45л/моль ≈655л

Відповідь: Для одержання 200м³метану необхідно близько 655л водню