Етин об'ємом 17,92 л повністю згорів у кисні. Обчисліть об'єм (н. у.) кисню, що витратиться.​


Ответы на вопрос

Отвечает Васильев Давид.

Відповідь:

За реакцією горіння етину в кисні, один молекула етину спалюється за виділенням двох молекул кисню:

C2H2 + 2O2 -> 2CO2 + H2O

Тому кількість молекул кисню, які потрібні для повного згоряння одного молекули етину, дорівнює 2.

Оскільки об'єм етину відомий, ми можемо визначити кількість молекул етину:

n = V/P = 17.92 L/101.3 kPa = 0.177 mol

Тому для повного згоряння цієї кількості етину потрібно 0.177 × 2 = 0.354 моля кисню.

Об'єм кисню можна визначити за допомогою ідеального газового закону:

V = nRT/P

де R - універсальна газова стала, T - температура в Кельвінах, P - тиск.

Припустимо, що температура та тиск залишаються незмінними, тоді об'єм кисню, необхідний для повного згоряння етину, буде:

V = (0.354 mol × 8.31 J/mol/K × 298 K) / (101.3 kPa) ≈ 8.31 L

Тому об'єм (н. у.) кисню, який необхідний для повного згоряння етину об'ємом 17,92 л, дорівнює 8,31 л.

Пояснення: