Дано:m(Fe2O3)= 3,2 г M(O2)? Помогите пожалуйста добрые люди


Ответы на вопрос

Отвечает Борисенков Михаил.

Ответ:

Конечно, вот: (если не сложно дай лучший ответ)

Для розв'язання задачі необхідно знати хімічний склад оксиду заліза (III) - Fe2O3, а саме його молярну масу.

Молярна маса Fe2O3 = (2 x молярна маса Fe) + (3 x молярна маса O) = (2 x 55,85 г/моль) + (3 x 16,00 г/моль) = 159,69 г/моль

Далі можна використати мольну кількість Fe2O3 за її масою:

n(Fe2O3) = m(Fe2O3) / M(Fe2O3) = 3,2 г / 159,69 г/моль ≈ 0,02 моль

Для реакції горіння 1 моля Fe2O3 необхідно 3 молі кисню O2, тому можна записати співвідношення молей між Fe2O3 та O2:

Fe2O3 + 3 O2 -> 2 FeO3

Отже, мольна кількість O2, яка необхідна для реакції з 0,02 моль Fe2O3, дорівнює:

n(O2) = 3 x n(Fe2O3) = 3 x 0,02 моль = 0,06 моль

Тепер можна знайти молекулярну масу O2:

M(O2) = m(O2) / n(O2) = молярна маса O2 = 32 г/моль (округлено до цілого значення за правилами значущих цифр)

Отже, молекулярна маса O2 дорівнює 32 г/моль.

Объяснение: