Карбон(IV) оксид розчинили у воді. В результаті хімічної реакції утворилась карбонатна кислота.

Обчисли об'єм карбон(IV) оксиду, який вступить у взаємодію з 88,2 г води.

Ответы на вопрос

Отвечает Штарк Алексей.

Ответ:

Отже, об'єм карбон(IV) оксиду, який вступить у взаємодію з 88,2 г води, становить той самий об'єм води – 88,2 см³.

Объяснение:
Спочатку необхідно скласти рівняння хімічної реакції між карбон(IV) оксидом та водою. Карбон(IV) оксид утворює карбонатну кислоту, тому можемо записати наступне рівняння:

CO2 + H2O → H2CO3

За законом збереження речовини маса реагентів дорівнює масі продуктів, тому можна записати рівняння з урахуванням мас:

м(CO2) / M(CO2) = м(H2O) / M(H2O)

де м(CO2) - маса карбон(IV) оксиду, який розчинено у воді,

M(CO2) - молярна маса карбон(IV) оксиду,

м(H2O) - маса води,

M(H2O) - молярна маса води.

Відомо, що маса води дорівнює 88,2 г, а молярна маса води M(H2O) = 18 г/моль. Молярна маса карбон(IV) оксиду M(CO2) = 44 г/моль.

Запишемо рівняння з урахуванням мас:

м(CO2) / 44 = 88,2 / 18

м(CO2) = 44 * 88,2 / 18 ≈ 215,6 г

Отже, для розчинення 215,6 г карбон(IV) оксиду потрібно 88,2 г води. Об'єм води можна обчислити, використовуючи її густину, яка приблизно дорівнює 1 г/см³:

об'єм води = маса води / густину води = 88,2 г / 1 г/см³ ≈ 88,2 см³.