Срочно химия!!! 50 баллов При сжигании 2,4-10-4 кг некоторого соединения азота с водородом

получено 1.7-10-4 м³ азота при Т = 273 Кир = 105 Па. Плотность пара этого соединения по воздуху 1.1. Какова истинная формула вещества? Напишите пожалуйста и дано еще

Ответы на вопрос

Отвечает Воленчук Дашенька.

Ответ:

Дано:

Маса соединения азота з воднем: 2,4 x 10^(-4) кг

Об'єм азоту: 1,7 x 10^(-4) м³

Температура: 273 K

Тиск: 105 Па

Плотність пара соединения по воздуху: 1,1

Молекулярна маса (М) визначається за формулою:

M = (mRT)/(PV)

де m - маса речовини (у кілограмах), R - універсальна газова стала (8,314 Дж/(моль·К)), T - температура (у Кельвінах), P - тиск (у Па), V - об'єм (у м³).

За даними отримуємо:

M = (2,4 x 10^(-4) кг x 8,314 Дж/(моль·К) x 273 K)/(105 Па x 1,7 x 10^(-4) м³) = 31,2 г/моль

Тепер необхідно визначити істинну формулу речовини. Для цього використовуємо молярну масу та плотність пару, яка дорівнює масі речовини, яка займає об'єм одного моля пару. Із плотності пару та молярної маси можна визначити об'єм одного моля пару:

V_m = M/ρ

де V_m - об'єм одного моля пару, ρ - плотність пару.

За даними отримуємо:

V_m = 31,2 г/моль / 1,1 г/см³ = 28,4 см³/моль

Тому об'єм 1 моля газу дорівнює 28,4 см³/моль. Щоб отримати стехіометричну формулу, необхідно поділити об'єм пару, отриманий при сжиганні 2,4 x 10^(-4) кг речовини, на об'єм 1 моля пару:

n = V/V_m = (1,7 x 10^(-4) м³) / (28,4 см³/моль x 10^(-6) м³/см³) = 5,98 x 10^(-3) моль

Отже, число молей складових речовин в даному складі є в пропорції:

N(H):N(N) = 2:1

Тому формула речовини - NH2, тобто амідин