Очень срочно. Знайдіть об'єм вуглекислого газу, який утвориться під час взаємодії пропанової

кислоти масою 30 г з натрій карбонатом за н.у.

Ответы на вопрос

Отвечает Королько Алина.

Реакція між пропановою кислотою (C3H6O2) та натрій карбонатом (Na2CO3) дає наслідок утворення натрій пропаноату (NaC3H5O2), вуглекислого газу (CO2) та води (H2O):

C3H6O2 + Na2CO3 → 2NaC3H5O2 + CO2 + H2O

Молярна маса Na2CO3 = 106 г/моль

Молярна маса C3H6O2 = 74 г/моль

Знайдемо кількість молів Na2CO3:

n(Na2CO3) = m/M = 30 г / 106 г/моль ≈ 0.283 моль

З рівняння реакції бачимо, що 1 моль Na2CO3 дає 1 моль CO2, тому кількість молів CO2, що утвориться, дорівнює 0.283 моль.

Використовуючи ідеальний газовий закон, знайдемо об'єм CO2 при н.у.:

V = nRT/P = 0.283 моль * 0.0821 л * атм/моль * К * 273 К / 1 атм ≈ 6.68 л

Отже, об'єм вуглекислого газу, що утвориться, дорівнює приблизно 6.68 л.