Визначте масу купрум (II) сульфату, що реагує з літій гідроксидом, якщо при цьом утворюється 29,4 г

купрум (II) гідроксиду. НАДО СРОЧНО ДАЮ МНОГО БАЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Федорова Кристина.

Ответ:

Щоб визначити масу купрум (II) сульфату, який реагує з літій гідроксидом, потрібно спочатку записати збалансоване рівняння реакції:

CuSO4 + 2 LiOH -> Cu(OH)2 + Li2SO4

З рівняння видно, що одна молекула купрум (II) сульфату реагує з двома молекулами літій гідроксиду, утворюючи одну молекулу купрум (II) гідроксиду та одну молекулу літій сульфату.

Молярна маса Cu(OH)2 = 97.56 г/моль

Знайдемо кількість речовини Cu(OH)2, що утворюється:

n = m/M = 29.4 г / 97.56 г/моль = 0.301 моль

З рівняння реакції видно, що коефіцієнт стехіометрії між CuSO4 та Cu(OH)2 дорівнює 1. Тому кількість речовини CuSO4, що реагує з літій гідроксидом, також дорівнює 0.301 моль.

Молярна маса CuSO4 = 159.61 г/моль

Знайдемо масу CuSO4:

m = n * M = 0.301 моль * 159.61 г/моль = 48.1 г

Отже, маса купрум (II) сульфату, що реагує з літій гідроксидом, дорівнює 48.1 г.