На крейду, масою 15 г, подіяли хлоридною кислотою. Обчисліть масу утвореної солі та об'єм газу, що

видiлиться. розпишите пожалуйста в зошите ​

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Дано :

m (CaCO3) = 15 г

m (солі) = ?

V (газу) = ?

0,15 моль               х                         y

CaCO3 + 2HCl = CaCl2 + H2O + CO2

-----------                --------                  -----

    1                           1                        1     це коефіцієнти

n = m/M = 15г / 100 = 0,15 моль - кількість речовини CaCO3

нам потрібно знайти масу солі (CaCl):

0,15           х

-------   =  ------

  1               1

x = 0,15 моль - кількість речовини CaCl

m = n * M =  0,15 * 75,5 = 11,325 г

нам потрібно знайти об'єм газу (CO2):

0,15        y

------  =  -------

  1           1

y = 0,15 моль - кількість речовини CO2

V = n * Vm = 0,15 моль * 22,4 л/моль = 3,36 л

Відповідь : маса солі = 11,325г, об'єм газу = 3,36 л