Який об’єм карбон(II) оксиду (н. у.) утвориться у процесі неповного згоряння вугілля, маса якого 12

г? Заздалегідь дякую!

Ответы на вопрос

Отвечает Анисимова Юля.

дано:

m(C) = 12

V(CO) = ?

рівняння реакції:

2C + O2 = 2CO

розв'язання:

n(C) = m/M = 12/12 = 1 моль

з рівняння знаємо, що кількість С та СО співвідносяться як 1:1

x = n(C) = n(CO) = 1 моль.

отже, V(CO) = n(CO)*Vm = 1*22,4 = 22,4 л