Обчисліть, який об`єм кисню потрiбний для згорання глюкози масою 720 г. Який об`єм вуглекислого

газу при цьому утвориться? Повне розв'язання в формі задачі​.

Ответы на вопрос

Отвечает Лозейко Саша.

ВідповідьЗа формулою спалювання глюкози знаходимо, що на одну молекулу глюкози (C6H12O6) витрачається 6 молекул кисню (O2) і утворюється 6 молекул вуглекислого газу (CO2) і 6 молекул води (H2O):

C6H12O6 + 6O2 → 6CO2 + 6H2O

Маса 720 г глюкози відповідає кількості:

n = m/M, де m - маса, M - молярна маса

n = 720 г / 180 г/моль = 4 моля глюкози

Отже, для спалювання 4 моль глюкози потрібно 6 * 4 = 24 молекул кисню.

Об'єм однієї молекули газу при нормальних умовах (температура 0°C і тиск 1 атмосфера) дорівнює 22,4 л. Отже, об'єм 24 молекул кисню дорівнює:

V(O2) = 24 * 22,4 л/моль = 537,6 л

За рівнянням спалювання глюкози, в тому ж самому об'ємі, що витрачено на кисень, утворюється такий самий об'єм вуглекислого газу. Отже, об'єм вуглекислого газу, який утвориться при спалюванні 720 г глюкози, також дорівнює 537,6 л.

Відповідь: для згорання глюкози масою 720 г потрібно 537,6 л кисню, і утворюється 537,6 л вуглекислого газу.:

Пояснення: