Яка маса солі утвориться під час взаємодії 26 г цинку з етановою кислотою Заокруглити


Ответы на вопрос

Отвечает Колосов Вова.

Відповідь:

(CH3COOZn) ≈ 0.40 моль * 125.43 г/моль ≈ 50.17 г (50 г)

Пояснення:

Zn + CH3COOH → CH3COOZn + H2

Підрахуємо коефіцієнти кількості речовини. Молярна маса:

Zn = 65.38 г/моль (цинк)

CH3COOH = 12.01 * 2 + 1.01 * 4 + 16.00 * 2 = 60.05 г/моль (етанова кислота)

CH3COOZn = 12.01 * 2 + 1.01 * 4 + 16.00 * 2 + 65.38 = 125.43 г/моль (ацетат цинку)

Розрахуємо кількість молей цинку:

n (Zn) = маса_цинку / молярна_маса

n (Zn) = 26 г / 65.38 г/моль ≈ 0.40 моль

Оскільки коефіцієнти всіх речовин у хімічному рівнянні дорівнюють 1, кількість молей ацетата цинку буде такою ж:

n (CH3COOZn) ≈ 0.40 моль

Відповідно, маса солі (ацетат цинку) буде:

маса (CH3COOZn) = n (CH3COOZn) * молярна_маса

маса (CH3COOZn) ≈ 0.40 моль * 125.43 г/моль ≈ 50.17 г

Отже, після взаємодії 26 г цинку з етановою кислотою утвориться приблизно 50.17 г ацетату цинку.