Прошу допомоги! Даю 100 балів. Сашко часто допомагав мамі на городі, використовуючи залізну

лопатку. Одного разу він помітив, що лопатка змінила колір. Хлопчик відразу ж поніс її до батьків. Тато пояснив, що цей процес називається окисненням і на поверхні утворилася плівка ферум(ІІІ) оксиду. А почистити лопатку можна за допомогою соляної кислоти. Ознайомивши з небезпекою в користуванні кислотами, тато занурив лопатку в рідину і очистив її. Яку масу ферум(ІІІ) хлориду можна отримати із поверхні металу розчином соляної кислоти кількістю речовини 18 моль НCl?​

Ответы на вопрос

Отвечает Колошук Тима.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

n(HCl) = 18 моль

Найти: m(FeCl₃) - ?

Складемо РХР:

18 моль                      х г

6 HCl + Fe₂O₃  → 2 FeCl₃ + 3 H₂O

n = 6 моль              n = 2 моль

Знайдемо кількість речовини FeCl₃:

n(FeCl₃) = 18 * 2 : 6 = 6 моль

Обчислимо масу ферум(ІІІ) хлориду:

М(FeCl₃) = 56 + 35,5 * 3 = 162,5 г/моль

m(FeCl₃) = n(FeCl₃) * М(FeCl₃) = 6 * 162,5 = 975 г