Знайти в побуті три склянки з розчинами. З етикетки взяти інформацію про масу даного розчину і

вміст (у %) розчиненої речовини. Розвязати три задачі, обчисливши маси розчиненої речовини і розчинника у взятих зразках.

Ответы на вопрос

Отвечает Халь Влад.
Щоб розв'язати задачі, необхідно знати масу розчину та вміст (у %) розчиненої речовини. З цих даних можна обчислити масу розчиненої речовини та масу розчинника.

Задача 1:
Дано склянку з розчином масою 100 г, у якому міститься 20% розчиненої речовини. Обчисліть масу розчиненої речовини та масу розчинника у цьому зразку.

Розв'язок:
Маса розчиненої речовини:
100 г * 20% = 20 г

Маса розчинника:
100 г - 20 г = 80 г

Відповідь: маса розчиненої речовини - 20 г, маса розчинника - 80 г.

Задача 2:
Дано склянку з розчином масою 50 г, у якому міститься 10% розчиненої речовини. Обчисліть масу розчиненої речовини та масу розчинника у цьому зразку.

Розв'язок:
Маса розчиненої речовини:
50 г * 10% = 5 г

Маса розчинника:
50 г - 5 г = 45 г

Відповідь: маса розчиненої речовини - 5 г, маса розчинника - 45 г.

Задача 3:
Дано склянку з розчином масою 200 г, у якому міститься 5% розчиненої речовини. Обчисліть масу розчиненої речовини та масу розчинника у цьому зразку.

Розв'язок:
Маса розчиненої речовини:
200 г * 5% = 10 г

Маса розчинника:
200 г - 10 г = 190 г

Відповідь: маса розчиненої речовини - 10 г, маса розчинника - 190 г.