ДОПОМОЖІТЬ! До розчину аміноктанової кислоти масою 50 г із масовою часткою кис- лоти 6% додали

розчин натрій гідроксиду масою 47 г із надлишковою кількістю лугу. Обчисліть масову частку солі в одержаному розчині. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Мехтиев Чингиз.

Ответ:

ниже

Объяснение:

Спочатку обчислимо, яка кількість кислоти міститься у початковому розчині:

mass of acid = 50 g * 0.06 = 3 g

Тому, з урахуванням молярної маси аміноктанової кислоти (C6H13NO2 = 131.18 г / моль), масова концентрація кислоти у початковому розчині становить:

3 g / 131.18 g/mol = 0.0229 моль / л

Натрій гідроксид реагує з кислотою згідно з наступною реакцією:

C6H13NO2 + NaOH → NaC6H12NO2 + H2O

1 моль кислоти вимагає 1 моль натрій гідроксиду, тому кількість натрій гідроксиду, яка реагувала з кислотою, може бути обчислена як:

0.0229 моль / л * 47 г / л = 1.0783 г

Загальна маса одержаного розчину складається з маси кислоти і маси натрій гідроксиду:

total mass = 50 g + 47 g = 97 g

Масова частка солі в одержаному розчині дорівнює масі солі, розділеній на загальну масу розчину і помножені на 100%:

mass of salt = (97 g - 1.0783 г) = 95.9217 г mass fraction of salt = (95.9217 г / 97 г) * 100% ≈ 98.8%

Отже, масова частка солі в одержаному розчині становить близько 98,8%.