Обчислити об'єм гідроген хлориду, який можна додати при дії сонячного світла на суміш з 0,8 моль

хлору і 0,5 моль води (н.у.)

Ответы на вопрос

Отвечает Степанов Роман.

Для визначення об'єму гідроген хлориду, який можна отримати, необхідно визначити реагуючі речовини, встановити рівняння реакції та визначити обсяг продукту за стандартних умов (н.у.).

Реагуючі речовини: хлор та вода.

Рівняння реакції: Cl2 + H2O → HCl + HClO

Коефіцієнти стехіометрії рівняння показують, що 1 моль Cl2 і 1 моль H2O дають 2 моля HCl.

Найдоємність електронів у хлору більша, тому в реакції він окислюється, а вода одержує водень і переходить у стан кисню з більшою окисненістю. Одержаний продукт складається з суміші гідроген хлориду (HCl) та гіпохлоритної кислоти (HClO), але останню швидко розкладається за утворенням води (H2O) та кислотного кисню (O2).

Розрахуємо кількість гідрогену хлориду, який можна отримати з 0,8 моль Cl2 та 0,5 моль H2O:

 • за рівнянням реакції: 1 моль Cl2 + 1 моль H2O → 2 моля HCl

 • об'єм продукту за н.у.: V = nRT/P = (0,8 + 0,5) * 8,31 * 273 / 101325 = 0,034 м3

 • кількість гідроген хлориду: n(HCl) = 2 * 0,5 = 1 моль

 • об'єм гідроген хлориду за н.у.: V(HCl) = n(HCl) * RT/P = 1 * 8,31 * 273 / 101325 = 0,022 м3

Отже, об'єм гідроген хлориду, який можна отримати при дії сонячного світла на суміш з 0,8 моль хлору і 0,5 моль води (н.у.) становить 0,022 м3.