Укажи масу води у якій необхідно розчинити 9 г калій карбонату, щоб отримати розчин з масовою

часткою 14,3 %.

Ответы на вопрос

Отвечает Саввина Татьяна.

Ответ:53,94

Объяснение:Масова частка дорівнює:

маса розчиненої речовини / маса розчину * 100%

Щоб знайти масу води, необхідної для розчинення 9 г калій карбонату і отримання розчину з масовою часткою 14,3%, ми можемо скористатися цим виразом.

Позначимо масу води, яку нам потрібно додати, як м. тоді ми можемо записати:

9 г /(м + 9 г) * 100% = 14,3%

Перепишемо це рівняння у вигляді:

9 г = 14,3% *(м + 9 г)

Щоб вирішити це рівняння щодо m, нам потрібно спочатку позбутися відсоткового виразу з правого боку, розділивши обидві частини на 14,3%:

9 г / 14,3% = м + 9 г

Потім ми можемо відняти 9 г з обох сторін:

9 г / 14,3% - 9 г = м

Обчислимо ліву частину:

9 г / 14,3% ≈ 62,94 г

Тепер ми можемо обчислити масу води, яку нам потрібно додати:

м ≈ 62,94 г-9 г ≈ 53,94 г

Таким чином, нам потрібно додати близько 53,94 г води, щоб розчинити 9 г калій карбонату і отримати розчин з масовою часткою 14,3%.

Отвечает Тупиков Сергей.

Відповідь:

дано

m(K2CO3)=9г

w=14,3%

m(H2O)-?

m(розчину)=9*100/14,3=63г

m(H2O)+63-9=54г

Пояснення: