ДАЮ 100 БАЛЛОВ!!! я учнів 9 класу на тему «Розчини» Задача 1. Визначте масу води, у якій потрібно

розчинити 140 г калійної селітри, щоб приготувати розчин з масовою часткою солі 0,1 Задача 2 Яку масу калій хлориду потрібно використати для одержання розчину солі масою 200 г з масовою часткою калій хлориду 30%? Задача 3. Як приготувати 600 г розчину з масовою часткою NaCl 0,2, використавши для цього розчин з масовою часткою NaCl 80%? (3 бали) Запропонуйте ІІ способи рішення Задача 4. Визначте масову частку (%) розчиненої речовини в розчині, одержаному під час розчинення 20 г натрій хлориду в 180 г води. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Шевелёв Никита.

Задача 1:

Ми хочемо приготувати розчин калійної селітри з масовою часткою солі 0,1.

Маса солі (KNO3) = 140 г

Маса води (H2O) - невідома, позначимо її "m" г.

Масова частка солі (маса солі / загальна маса розчину) = 0,1

(140 г / (140 г + m г)) = 0,1

Тепер розв'яжемо це рівняння для "m":

140 г / (140 г + m г) = 0,1

Розділимо обидва боки на 0,1:

140 г / 0,1 = 1400 г

Тепер виразимо "m":

140 г + m г = 1400 г

m г = 1400 г - 140 г

m г = 1260 г

Отже, нам потрібно розчинити 1260 г води, щоб приготувати розчин з масовою часткою калійної селітри 0,1.

Задача 2:

Ми хочемо приготувати розчин солі (KCl) з масовою часткою калій хлориду 30%.

Маса розчину (KCl + вода) = 200 г

Масова частка KCl = 30%

Маса KCl (маса розчину * масова частка KCl) = 200 г * 0,30 = 60 г

Отже, нам потрібно використати 60 г калій хлориду для приготування розчину солі з масовою часткою KCl 30%.

Задача 3:

Ми хочемо приготувати 600 г розчину натрій хлориду (NaCl) з масовою часткою NaCl 0,2, використовуючи розчин з масовою часткою NaCl 80%.

Маса розчину (NaCl + вода) = 600 г

Масова частка NaCl = 0,2

Маса NaCl (маса розчину * масова частка NaCl) = 600 г * 0,2 = 120 г

Отже, нам потрібно взяти 120 г розчину NaCl з масовою часткою 80% і додати води до нього для отримання 600 г розчину з масовою часткою NaCl 0,2.

Задача 4:

Ми маємо 20 г натрій хлориду (NaCl) та 180 г води (H2O).

Масова частка NaCl = (маса NaCl / загальна маса розчину) * 100%

= (20 г / (20 г + 180 г)) * 100%

= (20 г / 200 г) * 100%

= 10%

Отже, масова частка NaCl у розчині становить 10%.