11. Обчисліть масові частки елементiв у складі ортофосфатної кислоти (H3PO4).​


Ответы на вопрос

Отвечает Поляков Даниил.
Молекулярна маса H3PO4 складає 97,994 г/моль.

Масова частка елементу може бути обчислена як (маса даного елементу/молекулярна маса H3PO4) * 100%.

Отже, обчислюємо масові частки:

- Масова частка фосфору (P): (30,974 г/моль / 97,994 г/моль) * 100% = 31,51%
- Масова частка кисню (O): (3 * 15,999 г/моль / 97,994 г/моль) * 100% = 48,00%
- Масова частка водню (H): (3 * 1,008 г/моль / 97,994 г/моль) * 100% = 0,92%

Отже, масові частки елементів у складі ортофосфатної кислоти H3PO4 складають:

- P: 31,51%
- O: 48,00%
- H: 0,92%