Обчисліть об’єм кисню, який потрібен для повного спалювання пропену об’ємом 18л?


Ответы на вопрос

Отвечает Гамандий Света.

Відповідь:

Щоб обчислити об'єм кисню, необхідного для повного спалювання пропену, спочатку потрібно записати реакцію спалювання пропену:

C3H6 + 9/2 O2 → 3 CO2 + 3 H2O

Ця реакція показує, що для повного спалювання одного молекулярного вагового пропену (C3H6) необхідно 9/2 моля кисню (O2).

Об'єм кисню можна обчислити, використовуючи стандартний об'єм моля (STP), який дорівнює 22,4 літра на моль. Тому, щоб обчислити об'єм кисню, потрібно спочатку визначити кількість молей кисню, а потім перевести цю кількість молей в об'єм.

18 л пропену містять:

n = V / Vm = 18 L / 44.1 L/mol = 0.408 mol

Тому для повного спалювання 0.408 моль пропену, необхідно:

0.408 mol C3H6 × 9/2 mol O2/mol C3H6 = 1.836 mol O2

Об'єм кисню, необхідний для повного спалювання 18 л пропену, становитиме:

V = n × Vm = 1.836 mol × 22.4 L/mol = 41.1 L

Отже, для повного спалювання 18 л пропену необхідно 41.1 л кисню.

Пояснення:

для повного спалювання 18 л пропену необхідно 41.1 л кисню.