3. Обчисліть, який об'єм карбон (IV) оксиду утвориться внаслідок згоряння гептану об'ємом 40л.

(написати дано та рішення )​

Ответы на вопрос

Отвечает Масленко Дарья.

Дано:

V(C7H16) = 40 л

----------------------------------------------------------------

Рівняння згоряння гептану:

C7H16 + 11O2 → 7CO2 + 8H2O

Обчислимо, скільки молів гептану міститься в 40 л газу:

n(C7H16) = V/Vm = 40/22.4 ≈ 1.79 моль

Оскільки з рівняння згоряння видно, що на 7 молей СО2 формується один моль C7H16, то:

n(CO2) = 1.79 / 7 ≈ 0.26 моль

Об'єм карбон (IV) оксиду, який утвориться під час згоряння гептану, можна обчислити за допомогою його молярного об'єму при нормальних умовах:

V(CO2) = n(CO2) × Vm = 0.26 × 22.4 ≈ 5.8 л

Отже, об'єм карбон (IV) оксиду, який утвориться під час згоряння гептану об'ємом 40 л, становитиме близько 5.8 л.