ПРАКТИЧНА РОБОТА 2 ДОСЛІДЖЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ основних КЛАСІВ НЕОРГАНІЧНИХ сполук Мета: вивчити

властивості речовин основних класів неорганічних сполук за допомогою експериментально частини; - розвивати уміння складати рівняння; - виховати значення експериментальної частини в хімії Дослід 1 .Добування і хімічні властивості оксидів. Хімічне рівняння: CaCO3 + HCI =… +…+… СПОСТЕРЕЖЕННЯ: АКТИВНО ВИДІЛЯЄТЬСЯ ГАЗ - ЦЕ ... Дослід 2. Добування і хімічні властивості нерозчинних гідроксидів Хімічне рівняння: FeCl3 + КОН=…+… СПОСТЕРЕЖЕННЯ: утворився осад, …кольору. Дослід 3. Добування і хімічні властивості солей. Хімічне рівняння: Na3PO4+ AgNO3 =…+… СПОСТЕРЕЖЕННЯ: утворився осад,…… кольору.

Ответы на вопрос

Отвечает Подобедов Глеб.

Ответ:

Хімічне рівняння першого досліду: CaCO3 + 2HCl = CaCl2 + CO2 + H2O.

Це реакція нейтралізації, під час якої відбувається розклад кальцієвого карбонату (CaCO3) за участю соляної кислоти (HCl). У результаті утворюється хлорид кальцію (CaCl2), вода (H2O) та вуглекислий газ (CO2). Від виділеного вуглекислого газу швидко піднімається пузир води в пробірці, що свідчить про його активне виділення.

Хімічне рівняння другого досліду: FeCl3 + 3KOH = Fe(OH)3 + 3KCl.

Під час цієї реакції залізний(III) хлорид (FeCl3) реагує з калійною гідроксидом (KOH) з утворенням нерозчинного осаду залізних(III) гідроксидів (Fe(OH)3) та калійного хлориду (KCl). Осад має темно-коричневий колір.

Хімічне рівняння третього досліду: 3Na3PO4 + 2AgNO3 = Ag3PO4 + 6NaNO3.

У результаті цієї реакції утворюється нерозчинний осад срібла(I) фосфату (Ag3PO4) та розчин солей натрію (Na3PO4) та нітрату срібла (AgNO3). Осад срібла(I) фосфату має жовто-білий колір.

Объяснение: