Задача Обчислити об’єм газу водню (н.у.), що виділиться при взаємодії етанової кислоти з розчином

калій гідроксиду масою 400 г з масовою часткою КОН 2,8% ?

Ответы на вопрос

Отвечает Ashimhanov Ernar.

Объяснение:

Розв'язок:

1. Складаємо реакцію взаємоді2. CH3COOH + KOH --> KCH3COO + H2O

3. Опреділимо кількість КОН у розчині:

масоваї етанової кислоти з розчином калій гідроксиду:

CH3COOH + KOH → KCH3COO + H2O

2. Знаходимо мольну масу КОН:

М(КОН) = К (39,1) + О (16) + Н (1) = 56,1 г/моль

3. Знаходимо масу КОН у розчині:

маса КОН = 400 г * 0,028 = 11,2 г

4. Знаходимо кількість молів КОН у розчині:

н = маса / мол.маса = 11,2 г / 56,1 г/моль = 0,2 моль

5. З реакції бачимо, що кожен мільмоль КОН сприймає 1 моль водню, тому кількість молів водню, що виділиться, буде дорівнювати кількості молів КОН:

н(H2) = 0,2 моль

6. Знаходимо об'єм водню за нормальних умов (н.у.) за формулою:

V(H2) = н(H2) * 24 л/моль = 0,2 моль * 24 л/моль = 4,8 л

Відповідь: об'єм газу водню (н.у.), що виділиться при взаємодії етанової кислоти з розчином калій гідроксиду масою 400 г з масовою часткою КОН 2,8%, буде дорівнювати 4,8 л.