Обчисліть об’єм азоту (н. у.), необхідний для добування амоніаку NH3 обємом 67,2 л.


Ответы на вопрос

Отвечает Ситников Миша.

Для добування 1 молекули амоніаку (NH3) потрібно 1 молекула азоту (N2) та 3 молекули водню (H2).

Отже, щоб добути 67,2 л амоніаку (NH3), потрібно 67,2/22,4 = 3 моля амоніаку.

Для цього потрібно також 3 молікули азоту (N2) та 9 молекул водню (H2).

Молярна маса азоту (N2) дорівнює 28 г/моль, тому маса 3 молей азоту складе:

3 моля * 28 г/моль = 84 г.

Отже, необхідний об'єм азоту (н. у.) дорівнює:

V = n * V0 = 84 г / 1 г/л = 84 л (при нормальних умовах температури та тиску)

Отвечает Маляров Саня.

Ответ:

..

Объяснение:

Для добування амоніаку NH3 за відповідною реакцією:

N2 + 3H2 -> 2NH3

необхідно використати 1 моль N2 та 3 моля Н2 на 2 моля NH3.

Знаходимо кількість молей NH3:

n(NH3) = V(NH3) / Vm(NH3) = 67,2 л / 22,4 л/моль = 3 моль

Отже, для добування 3 моль NH3 потрібно використати 1,5 моля H2 та 0,5 моля N2.

Об’єм N2, необхідний для добування 0,5 моля N2, можна знайти за формулою:

V(N2) = n(N2) * Vm(N2) = 0,5 моль * 22,4 л/моль = 11,2 л

Отже, для добування 67,2 л NH3 потрібно використати 22,4 л N2.

Об’єм азоту, необхідний для добування 67,2 л NH3, можна знайти за формулою:

V(N2) = n(N2) * Vm(N2) = 0,5 моль * 22,4 л/моль = 11,2 л

Отже, необхідно 11,2 л азоту (н. у.) для добування 67,2 л амоніаку NH3.