1. Обчисліть масу кальцій карбонату, що утворюється внаслідок взаємо­дії карбон(IV) оксиду

об’ємом 6,6 л (н. у.) з кальцій оксидом. 2. Складіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити такі перетворення: а) Mg → MgО → MgCl2 → MgCO3 → Mg(NO3)2; б) S → SO2 → Na2SO3 → BaSO3 → SO2; 3.Складіть рівняння реакції згоряння амоніаку NH3 у кисні з утворенням азоту й води. Обчисліть об’єм кисню (н.у.), що необхідний для спалю­вання амоніаку кількістю 11 моль. Який об’єм (н. у.) кожного з продук­тів реакції при цьому утворюється?

Ответы на вопрос

Отвечает Митрошенко Женя.

Ответ:

6,6 л x

1. CO2 + CaO = CaCO3

22,4 л/моль 100 г/моль

m(CaCO3) = (100×6,6)/22,4=29,5 (г)

2. а) 2Mg+O2=2MgO

MgO+2HCl=MgCl2+H2O

MgCl2+Na2CO3=MgCO3+2NaCl

MgCO3+2HNO3=Mg(NO3)2+CO2+H2O

б) S + O2 = SO2

SO2 + 2NaOH = Na2SO3 + H2O

Na2SO3 + BaCl2 = BaSO3 + 2NaCl

BaSo3 = BaO + SO2

11 моль

3. Записуємо рівняння реакції: 4NH3 + 3О2 = 2N2 + 6H2O

Співвідношення кількості реагентів (у молях) дорівнює співвідношенню відповідних коефіцієнтів у рівнянні реакції.

За рівнянням записуємо співвідношення кількостей речовини:

n(NH3)/4=n(О2)/3=n(N2)/2=n(H2O)/6

За цими співвідношеннями можна одразу обчислити об'єм, знаючи, що n=V/VM, де VM - постійна величина і за н.у. чисельно дорівнює 22,4 л/моль.

У співвідношенні n(NH3)/4=n(О2)/3 замінюємо кількість речовини кисню на об'єм: n(NH3)/4=V(О2)/(3•VM)

Звідси виражаємо об'єм кисню:

V(О2)•4=3•VM•n(NH3), тому

V(О2)=3•VM•n(NH3):4=3•22,4л/моль•11 моль:4=123,2 л.

У співвідношенні n(NH3)/4=n(N2)/2 замінюємо кількість речовини азоту на об'єм: n(NH3)/4=V(N2)/(2•VM)

Звідси виражаємо об'єм азоту:

V(N2)•4=2•VM•n(NH3), тому

V(N2)=2•VM•n(NH3):4=2•22,4л/моль•11 моль:4=123,2 л.

У співвідношенні n(NH3)/4=n(Н2О)/6 замінюємо кількість речовини води на об'єм: n(NH3)/4=V(Н2О)/(6•VM)

Звідси виражаємо об'єм води:

V(Н2О)•4=6•VM•n(NH3), тому

V(Н2О)=6•VM•n(NH3):4=6•22,4л/моль•24 моль:4=369,6 л

Відповідь: V(О2)=403,2 л; V(N2)=268,8 л; V(Н2О)=806,4 л.