ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУСТА У МЕНЯ ЕСТЬ 15 МИНУТ ДАЮ 60 БАЛЛОВ Обчисліть об'єм водню (н. у.), який

виділиться при взаємодії магнію масою 30 г з надлишком хлоридної кислоти.

Ответы на вопрос

Отвечает Рейх Маша.

Рівняння реакції:

Mg + 2HCl → MgCl2 + H2

Оскільки маса магнію дорівнює 30 г, то його кількість розраховується за формулою:

n(Mg) = m(Mg) / M(Mg) = 30 г / 24.3 г/моль = 1.23 моль

Оскільки хлоридна кислота взята в надлишку, то можна припустити, що вона повністю реагує з магнієм. Тому кількість хлоридної кислоти, яка реагувала з магнієм, можна обчислити за формулою:

n(HCl) = 2 * n(Mg) = 2.46 моль

Об'єм водню можна обчислити за формулою:

V(H2) = n(H2) * 22.4 л/моль = 2.46 моль * 22.4 л/моль = 55.1 л

Отже, об'єм водню, який виділиться при взаємодії магнію масою 30 г з надлишком хлоридної кислоти, дорівнює 55.1 л.