6.До 150 г розчину з масовою часткою розчиненої речовини 10% додали 5 г солі. Яка масова частка

солі в утвореному розчині?​

Ответы на вопрос

Отвечает Мишин Вова.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m₁(р-ну) = 150 г

w₁(солі) = 10% або 0,1

m₂(солі) = 5г

Найти: w₂(солі) -?

1. Обчислимо масу солі, яка необхідна для виготовлення розчину

m₁(солі) = m₁(р-ну)  * w₁(солі) = 150 * 0,1 = 15 г

2. Вичислимо масу розчину:

m₂(р-ну) = m₁(солі) + m₂(солі)  = 150+ 5 = 155 г

3) знайдемо масу солі:

m₃(солі) = m₁(солі) + m₂(солі) = 15 + 5 = 20 г

4) Знайдемо масову частку солі в утвореному розчині:

w₂(солі) = m₃(солі)/m₂(р-ну) * 100% = 20/155 * 100% = 12,9%