60 БАЛІВ, БУДЬ ЛАСКА, ПОВНИЙ РОЗВ'ЯЗОК До розчину який містить 1,6г купрум(2)сульфату додали

розчину натрій гідроксиду. Визначити масу цього натрій гідроксиду , який вступить в реакцію. Яка маса осаду утвориться?​

Ответы на вопрос

Отвечает Коткин Ярослав.

Дано:

m(CuSO4) = 1,6 г

Найти:

m(NaOH) - ?

m(Cu(OH)2) - ?

Решение:

CuSO4 + 2NaOH => Cu(OH)2 + Na2SO4

n=m/M

M(CuSO4) = 64 + 32 + 4×16 = 160 г/моль

n(CuSO4) = 1,6/160 = 0,01 моль

n(NaOH) = 2n(CuSO4) = 2 × 0,01 = 0,02 моль

M(NaOH) = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль

m(NaOH) = 0,02 × 40 = 0,8 г

n(Cu(OH)2) = n(CuSO4) = 0,01 моль

M(Cu(OH)2) = 64 + 2×16 + 2 = 98 г/моль

m(Cu(OH)2) = 0,01 × 98 = 0,98 г

Ответ: 0,8 г; 0,98 г