обчисліть масу лимонної кислоти яку добувають ферментативний бродінням з розчину глюкози масою 60

кг масова частка розчиненої речовини у якій 25 відсотків якщо практичний вихід становить 80%

Ответы на вопрос

Отвечает Кохтенко Олег.

Ответ:

Розглянемо цей процес поетапно.

1. Обчислимо масу розчину, в якому знаходиться речовина:

m(розчину) = 60 кг * 100 / 25 = 240 кг.

2. Знайдемо кількість речовини, що добувається з цього розчину із заданим вихідним коефіцієнтом:

m(речовини) = 240 кг * 0,8 = 192 кг.

3. Обчислимо молярну масу лимонної кислоти. Якщо массівна частка лимонної кислоти у розчині дорівнює 100%, то молярна маса складає 192 г/моль.

4. Обчислимо масу лимонної кислоти за її молярною масою:

m(лимонної кислоти) = n * M = 192 кг / 192 г/моль = 1000 моль.

м(лимонної кислоти) = 1000 моль * 192 г/моль = 192 кг.

Отже, маса лимонної кислоти, що добувається ферментативним бродінням з розчину глюкози масою 60 кг при масовій частці розчиненої речовини 25% та при практичному вихіді 80%, дорівнює 192 кг.