Визначте масу осаду, добутого в результаті зливання розчину ферум (III) сульфату масою 100 г з

розчином барій гідроксиду масою 50 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Пылайкина Анастасия.

Ответ:

Спочатку ми повинні знайти рівняння хімічної реакції між ферум (III) сульфатом та барій гідроксидом. Формула ферум (III) сульфату - Fe₂(SO₄)₃, а формула барій гідроксиду - Ba(OH)₂.Реакція:

Fe₂(SO₄)₃ + 3Ba(OH)₂ → 2Fe(OH)₃ + 3BaSO₄

Щоб знайти масу осаду Fe(OH)₃, який утворився, нам потрібно спочатку визначити, який з реагентів був реагентом в надлишку. Для цього ми розрахуємо мольну масу Fe₂(SO₄)₃ та Ba(OH)₂, і використаємо їх, щоб знайти мольні співвідношення між ними.

Молярна маса Fe₂(SO₄)₃: Fe - 2 × 55,8 г/моль = 111,6 г/моль, S - 3 × 32,1 г/моль = 96,3 г/моль, O - 12 × 16,0 г/моль = 192,0 г/моль, загальна маса = 399,9 г/моль.

Молярна маса Ba(OH)₂: Ba - 137,3 г/моль, O - 2 × 16,0 г/моль = 73,3 г/моль, H - 2 × 1,0 г/моль = 2,0 г/моль, загальна маса = 212,6 г/моль.

Тепер ми можемо розрахувати кількість молей кожного реагента:

- Моль Fe₂(SO₄)₃: 100 г Fe₂(SO₄)₃ ÷ 399,9 г/моль Fe₂(SO₄)₃ ≈ 0,250 моль Fe₂(SO₄)₃

- Моль Ba(OH)₂: 50 г Ba(OH)₂ ÷ 212,6 г/моль Ba(OH)₂ ≈ 0,235 моль Ba(OH)₂

Ba(OH)₂ є обмежуючим реагентом, тобто він буде вичерпаний першим.

Відповідно до рівняння реакції, 3 молі Ba(O...H)₂ дають 2 молі Fe(OH)₃. Тому ми можемо використовувати цей факт, щоб знайти кількість молей Fe(OH)₃, який утворився:

- Моль Fe(OH)₃: 0,235 моль Ba(OH)₂ × (2 моля Fe(OH)₃ / 3 моля Ba(OH)₂) ≈ 0,157 моль Fe(OH)₃

Знайдемо масу Fe(OH)₃, використовуючи його молярну масу:

- Маса Fe(OH)₃: 0,157 моль Fe(OH)₃ × 106,9 г/моль Fe(OH)₃ ≈ 16,8 г Fe(OH)₃

Тому маса осаду Fe(OH)₃, що утворився, складає близько 16,8 г.

Объяснение:

можете позначити як краща відповідь, якщо допоміг