4. Йонні процеси (реакції обміну) 1) Одержання малорозчинних основ У дві пробірки ввести по 2-3

краплі розчину ферум (III) хлориду. В одну з них додати декілька крапель розчину натрій гідроксиду, в другу – розчину барій гідроксиду. Відмітити колір осаду ферум (III) гідроксиду. Сполучення яких йонів відбувається в обох випадках? 2) Одержання малорозчинних кислот В одну пробірку внести 2-3 краплі розчину натрій силікату, в другу – такий же об'єм амоній молібдату. В обидві пробірки ввести декілька крапель хлоридної кислоти до утворення осадів відповідних кислот. Написати молекулярні та йонні рівняння реакцій. 3) Утворення слабких основ В одну пробірку внести 3-4 краплі розчину амоній хлориду, в другу – стільки ж амоній сульфату. В обидві пробірки додати декілька крапель розчину натрій гідроксиду і злегка їх нагріти. За запахом визначити, який газ виділяється. Написати молекулярні і йонні рівняння реакцій утворення слабкої основи амонію та її подальшого розкладу на амоніак і воду.

Ответы на вопрос

Отвечает Черёмухин Владислав.

Объяснение:

FeCl3 + 3NaOH = Fe(OH)3↓ + 3NaCl

Fe 3+ + OH- = Fe(OH)3↓

2FeCl3 + 3Ba(OH)2 = 2Fe(OH)3↓ + 3BaCl2

Fe(OH)3↓ осадок бурого цвета. В воде нерастворим. FeO(OH)*H2O полигидрат оксида железа (III)

✓2

Na2SiO3 + 2HCl = 2NaCl + H2SiO3↓

SiO3 2- + 2H+ = H2SiO3↓

SiO3 2- + 2H+ = H2O•SiO2↓

Кремниевая кислота слабая, малорастворимая в воде, гелеобразный осадок, неустойчивая и разлогается оксид кремния(4) и воду, SiO2•H2O

(NH4)2MoO4 + 2HCl = 2NH4Cl + H2MoO4↓

MoO4 2- + 2H+ = H2MoO4↓

MoO4 2- + 2H+ = H2O•MoO3↓

Молибденовая кислота, слабо растворимая в воде, белые кристаллы, не устойчива и разлогается на MoO3·H2O

✓3

NH4Cl + NaOH = NaCl + NH4OH

NH4 1+ + OH1- = NH₃↑+H₂О

(NH4)2SO4 + 2NaOH = 2NH4OH + Na2SO4

NH4 1+ + OH1- = NH₃↑+H₂О

NH4OH разлагается моментально на аммиак и воду…NH₃↑+H₂О, бесцветная прозрачная жидкость с резким запахом.