Срочно! Химия 9 класс. Визначте масу осаду, добутого в результаті зливання розчину масою 20 г з

масовою часткою ферум (III) сульфату 8 % з розчином масою 20 г з масовою часткою барій гідроксиду 15 %.

Ответы на вопрос

Отвечает Трикутько Ден.

дано

m(ppa Fe2(SO4)3) = 20 g

w(Fe2(SO4)3) = 8%

m ppa(Ba(OH)2) = 20 g

W(Ba(OH)2) = 15%

-----------------------

m(BaSO4)-?

m(Fe2(SO4)3) = 20*8% / 100% = 1.6 g

M(Fe2(SO4)3) = 400 g/mol

n(Fe2(SO4)3) = m/M =1.6 / 400 = 0.004 mol

m(Ba(OH)2) = 20*15% / 100% = 3 g

M(Ba(OH)2) = 171 g/mol

n(Ba(OH)2) = m/M = 3/171 = 0.018 mol

n(Fe2(SO4)3) < n(Ba(OH)2)

Fe2(SO4)3+3Ba(OH)2-->3BaSO4+2Fe(OH)3

n(Fe2(SO4)3 = 3n(BaSO4) = 0.004 mol

n(BaSO4) = 3*0.004 = 0.012 mol

M(BaSO4) = 233 g/mol

m(BaSO4) = n*M = 0.012 * 233 = 2.796 g

ответ 2.796 g