У воді масою 200 г розчинили калій хлорид месою 40 г. Визначте масову частку розчиненої речовини в

розчині. 2. Випарюванням розчину масою 75 г добули сіль масою 15 г. Яка масова частка солі в розчині? 3. Обчислитимасу цукру і води, які необхідно взяти, щобприготувати60 г 20 % розчину цукру.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кравченко Вероника.

Ответ:

1. 16,67%.

2. 20%.

3. Маса цукру 12 г.

Маса води 48 г.

Объяснение:

1. Масова частка розчиненої речовини в розчині визначається як відношення маси розчиненої речовини до маси розчину, помножене на 100%:

Масова частка розчиненої речовини = (маса розчиненої речовини / маса розчину) × 100%

Маса розчину - це сума мас розчиненої речовини та води:

Маса розчину = маса розчиненої речовини + маса води = 40 г + 200 г = 240 г

Тепер можемо обчислити масову частку розчиненої речовини:

Масова частка розчиненої речовини = (40 г / 240 г) × 100% ≈ 16.67%

Отже, масова частка розчиненої речовини в розчині становить близько 16.67%.

2. Масова частка солі в розчині визначається так само, як і в першому завданні:

Масова частка солі = (маса солі / маса розчину) × 100%

Маса розчину - це сума мас солі та води:

Маса розчину = маса солі + маса води = 15 г + 60 г = 75 г

Тепер можемо обчислити масову частку солі в розчині:

Масова частка солі = (15 г / 75 г) × 100% = 20%

Отже, масова частка солі в розчині становить 20%.

3. Щоб визначити масу цукру та води, які необхідно взяти для приготування 60 г 20% розчину цукру, необхідно знати, що 20% розчин означає, що маса цукру становить 20% від маси всього розчину. Тобто, для розчину масою 60 г:

Маса цукру = 20% × 60 г = 12 г

Маса води = 60 г - 12 г = 48 г

Отже, для приготування 60 г 20% розчину цукру потрібно взяти 12 г цукру та 48 г води.

Сделайте пожалуйста Лучший Ответ! Спасибо!❤️