В реакцію з воднем вступає азот масою 14 г. Визначте кількість речовини та массу утвореного аміаку

пж пж срочно нада осталось 5 хв

Ответы на вопрос

Отвечает Тарасенко Богдан.

Ответ:

Дано:

3H₂ + N₂ = 2NH₃

m(N₂) = 14 г

n(NH₃) — ?

m(NH₃) — ?

Рішення:

n(NH₃) = 2n(N₂) = m(N₂)/M(N₂) × 2 = 14 г ÷ 14 г/моль × 2 = 2 моль.

m(NH₃) = n(NH₃) × M(NH₃) = 2 моль × 17 г/моль = 34 г