15 грам магнію розчинили в оцтові кислоті . Визначте об’єм водню який виділився при цьому.


Ответы на вопрос

Отвечает Константинопольская Василиса.

Ответ:

Необхідно знайти кількість виділеного водню, відомо, що магній реагує з оцтовою кислотою з утворенням побічних продуктів та водню:

Mg + 2CH3COOH → Mg(CH3COO)2 + H2↑

Молярна маса магнію 24.31 г/моль, тому в 15 г міститься:

n(Mg) = m/M(Mg) = 15/24.31 = 0.618 моль

За рівнянням реакції 1 моль магнію утворює 1 моль водню, тому кількість виділеного водню дорівнює кількості магнію:

n(H2) = n(Mg) = 0.618 моль

Молярний об’єм водню за стандартних умов (Т = 0°C, Р = 101.3 кПа) дорівнює 24.45 л/моль:

V(H2) = n(H2) * Vм(H2) = 0.618 моль * 24.45 л/моль = 15.1 л

Отже, об’єм водню, який виділився при розчиненні 15 г магнію, становить 15.1 л.