Яка маса солі та об'єм карбон (IV) утвориться при взаємодії алюміній карбонату із нітратною

кислотою масою 6,3 г2​

Ответы на вопрос

Отвечает Тигиняну Лиза.

Ответ:

Для обчислення маси солі та об'єму карбону (IV), що утворюються при взаємодії алюмінієвого карбонату з нітратною кислотою, спочатку треба знайти хімічну реакцію між цими речовинами.

Алюмінієвий карбонат (Al2(CO3)3) реагує з нітратною кислотою (HNO3) за реакцією:

2Al2(CO3)3 + 6HNO3 -> 3CO2 + 4Al(NO3)3 + 3H2O

Залізною закономірністю хімічних реакцій є те, що мольна співвідношення між речовинами у реакції відповідають коефіцієнтам реакції. У даному випадку, для утворення 3 молекул карбону (IV) (CO2) потрібно 2 молекули алюмінієвого карбонату (Al2(CO3)3).

Для знаходження маси солі та об'єму карбону (IV) треба спочатку знайти кількість речовини алюмінієвого карбонату у молях. Використаємо масу алюмінієвого карбонату, яка дана у завданні (6,3 г), та молярну масу алюмінієвого карбонату, яка дорівнює 233,99 г/моль.

n(Al2(CO3)3) = m(Al2(CO3)3) / M(Al2(CO3)3)

n(Al2(CO3)3) = 6,3 г / 233,99 г/моль

Тепер, коли ми знаходимо кількість речовини алюмінієвого карбонату у молях, можемо знайти кількість речовини карбону (IV) (CO2), яка буде 3 рази менша:

n(CO2) = (1/3) * n(Al2(CO3)3) = (1/3) * (6,3 г / 233,99 г/моль)

Маса солі, яка утворюється (Al(NO3)3), визначається кількістю реч

овини алюмінієвого карбонату:

m(Al(NO3)3) = n(Al2(CO3)3) * M(Al(NO3)3)

m(Al(NO3)3) = (6,3 г / 233,99 г/моль) * [2 * (26,98 г/моль) + 3 * (14,01 г/моль) + 9 * (16,00 г/моль)]

Об'єм карбону (IV) (CO2) можна визначити з його кількості речовини та молярного об'єму:

V(CO2) = n(CO2) * V_m

V(CO2) = (1/3) * (6,3 г / 233,99 г/моль) * 22,4 л/моль

Виконавши необхідні обчислення, отримаємо масу солі та об'єм карбону (IV):

m(Al(NO3)3) ≈ 0,343 г

V(CO2) ≈ 0,031 л

Таким чином, маса солі (Al(NO3)3), що утворюється, становить приблизно 0,343 г, а об'єм карбону (IV) (CO2) становить приблизно 0,031 л.

Объяснение:

няяяяяяя