Вирішити задачу. До суміші масою 140 г, яка складалася з калій сульфату і калій сульфіду додали

хлоридну кислоту в надлишку. Унаслідок взаємодії речовин виділився газ об'ємом 24 л.очисліть масову частку у відсотках калій сульфату в суміші. Прошу розписать с дано и всем

Ответы на вопрос

Отвечает Назарова Лера.

Відповідь:

16%

Пояснення:

Реакція між калій сульфідом (K2S) та хлоридною кислотою (HCl) приводить до виділення газу - сірководню (H2S).

Об’єм газу, що виділився, дорівнює 24 л при нормальних умовах. За умовами задачі цей об’єм визначається наступним чином:

V(H2S) = 24 л = 24/22.4 = 1.07 моль

Згідно з реакцією K2S + 2HCl -> 2KCl + H2S, 1 моль K2S дає 1 моль H2S. Маса K2S дорівнює:

m(K2S) = M(K2S) * n(K2S) = 110 г/моль * 1.07 моль = 117.7 г

Таким чином, масова частка калій сульфату (K2SO4) у суміші складає:

w(K2SO4) = (m(суміш) - m(K2S)) / m(суміш) * 100% = (140 - 117.7) / 140 * 100% ≈ 16%

Отже, масова частка калій сульфату у суміші складає приблизно 16%.