Із 6кг сульфур (VI) оксиду, при взаємодії з водою, одержали 8кг сульфатної кислоти. Обчисліть вихід

сульфатної кислоти?​

Ответы на вопрос

Отвечает Лисовский Влад.

Відповідь:

H2O + SO3 = H2SO4

Дано:

м1-6кг=6000г сульфуру

м2-8кг сульфатної кислоти=8000г

-відносна молекулярна маса сульфатної кислоти   98г/моль

(m1=H2SO4=2*1+1*32+4*16+8)

-відносна молекулярна маса сульфуру 80г/моль.

( m2=(SO3) = 32 + 16*3 = 80 г/моль)

Знайти: вихід сульфатної кислоти

Рішення:

х= м1*m1 /m2

х=(6000×98)/80=58 800/ 80= 7 350г теоретично мало утворитися сульфатної кислоти.

вихід сульфатної кислоти

η=м.пр/м.теор=8000/7350=1,08  =108%

Відповідь: вихід сульфатної кислоти складає 1,08 або 108%

Пояснення: