Змішали 150 г 6 %-ного розчину і 300 г 9 %-ного розчину нітратної кислоти. Обчислити масу кислоти в

отриманому розчині та її масову частку в розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Васильева Лера.

Объяснение:

Спочатку знайдемо кількість кислоти в кожному з розчинів:

150 г 6 %-ного розчину містять 0,06 * 150 = 9 г кислоти

300 г 9 %-ного розчину містять 0,09 * 300 = 27 г кислоти

Разом в обох розчинах міститься 9 г + 27 г = 36 г кислоти.

Об'єм отриманого розчину можна знайти, використовуючи формулу для розчинів з різними концентраціями:

V = m / c,

де V - об'єм розчину, m - маса розчиненої речовини, c - концентрація розчину.

Знаємо масу розчину (150 г + 300 г = 450 г) і концентрації кожного з розчинів. Обчислимо середню концентрацію отриманого розчину:

c = (0,06 * 150 + 0,09 * 300) / 450 = 0,08

Отже, концентрація отриманого розчину становить 0,08 або 8%.

Масову частку кислоти в розчині можна знайти за формулою:

масова частка = (маса кислоти / маса розчину) * 100%

Підставляємо в формулу відомі значення:

масова частка = (36 г / 450 г) * 100% = 8%

Отже, маса кислоти в отриманому розчині становить 36 г, а масова частка кислоти в розчині дорівнює 8%.