7. На залізо, що містить домішки, масою 120 г подіяли достатньою кількістю хлоридної кислоти. При

цьому виділився газ об'ємом44,8л (за нормальних умов). Яка масова частка домішок у металі?​

Ответы на вопрос

Отвечает Снежинская Анна.

Дано:

m техн.(Fe) = 120 г

V(газу) = 44,8 л

Знайти:

ω(домішок) - ?

Розв'язання:

1) Fe + 2HCl → FeCl2 + H2;

2) n(H2) = V(H2) / Vm = 44,8 / 22,4 = 2 моль;

3) n(Fe) = n(H2) = 2 моль;

4) m чист.(Fe) = n * M = 2 * 56 = 112 г;

5) ω(Fe) = m чист. * 100% / m техн. = 112 * 100% / 120 = 93,3%;

6) ω(домішок) = 100% - ω(Fe) = 100% - 93,3% = 6,7%.

Відповідь: Масова частка домішок становить 6,7%.