98% серная кислота была оставлена в открытом сосуде и масса кислоты при этом изменилось с 1.000 до

1.036 г Определите молярную концентрацию образовавшегося раствора если его плотность 2,072 г/мл​

Ответы на вопрос

Отвечает Воробьёва Лиза.

Ответ:

0.0216 моль/л.

Объяснение:

Для вирішення цього завдання необхідно спочатку знайти зміну маси серної кислоти та об'єм розчину, а потім розрахувати молярну концентрацію.

Зміна маси кислоти:

Δm = m2 - m1 = 1.036 г - 1.000 г = 0.036 г

Об'єм розчину:

V = Δm / плотність = 0.036 г / 2.072 г/мл ≈ 0.017 мл

Для розрахунку молярної концентрації необхідно знати молярну масу серної кислоти (H2SO4), яка дорівнює приблизно 98 г/моль.

Молярна концентрація (c) обчислюється за формулою:

c = n / V

Де n - кількість речовини у молях.

Знайдемо кількість речовини:

n = Δm / молярна маса = 0.036 г / 98 г/моль ≈ 0.000367 моль

Підставимо значення n та V в формулу молярної концентрації:

c = 0.000367 моль / 0.017 л = 0.0216 моль/л

Таким чином, молярна концентрація образованого розчину становить приблизно 0.0216 моль/л.