Який обʼєм водню виділиться при взаємодії кальцію масою 16 г з сульфатною кислотою?


Ответы на вопрос

Отвечает Гребенников Саша.

Дано:

m(H2SO4) = 16 г

Знайти:

V(H2) - ?

Розв'язання:

1) Ca + H2SO4 → CaSO4 + H2 ↑;

2) Mr(H2SO4) = 98 г/моль;

3) n(H2SO4) = m / M = 16 / 98 = 0,16 моль;

4) n(H2) = n(H2SO4) = 0,16 моль;

5) V(H2) = n(H2) * Vm = 0,16 * 22,4 = 3,6 л.

Відповідь: Об'єм H2 становить 3,6 л.