Який об'єм та маса вуглекислого газу можна отримати бродінням 250 г глюкози​


Ответы на вопрос

Отвечает Пряхин Слава.

Ответ:

Объяснение:

Складемо РХР:

 250 г                               х г

C₆H₁₂O₆ → 2 С₂Н₅ОН + 2 CO₂

Знайдемо кількість речовини глюкози:

n(C₆H₁₂O₆) = m(C₆H₁₂O₆) / М(C₆H₁₂O₆) = 250/180 = 1,4 моль

З РХР бачимо, що n(C₆H₁₂O₆) : n(CO₂) = 1 : 2, тобто

n(CO₂) = 2n(CO₂) = 2 * 1,4 = 2,8 моль

V(CO₂) = n(CO₂) * Vm = 2,8 * 22,4 = 62, 72 л

m(CO₂) = n(CO₂) * М(CO₂) = 2,8 * 44 = 123,2 г