До розчину масою 250 грам з масовою часткою цукру 10% додали 5 грам цукру


Ответы на вопрос

Отвечает Сиротюк Наталія.

Дано:

m1 (розчину) = 250 г

w1 (цукру) = 10%

Розв'язання:

m1 (цукру) = 250 / 100 * 10 = 25 г

Оскільки додали ще 5 грам, то:

m2 (цукру) = 25 г + 5 г = 30 г

Відповідно збільшилась загальна маса розчину:

m2 (розчину) = 250 г + 5 г = 255 г

Знаходимо масову частку цукру у новому розчині:

255 г - 100%

30 г - х%

w2 (цукру) = х = 30 * 100 / 255 = 11,76%

Відповідь: масова частка цукру у новому розчині становить 11,76%