Який обʼєм метану треба спалити ,щоб отримати такий обʼєм вуглекислого газу скільки його

виділяється при горінні целюлози масою 136,8 г (н.у)?

Ответы на вопрос

Отвечает Куулар Ай-Хаан.

Спочатку знайдемо кількість вуглекислого газу, що виділиться при горінні целюлози. Для цього треба визначити, яка кількість молекул целюлози в масі 136,8 г:

n = m/M,

де n - кількість молекул, м - маса, M - молярна маса целюлози.

Молярна маса целюлози (C6H10O5) дорівнює 6·12 + 10·1 + 5·16 = 162 г/моль.

Тому кількість молекул целюлози:

n = 136,8 г / 162 г/моль ≈ 0,844 моль.

Оскільки при горінні целюлози виділяється 6 молекул вуглекислого газу на кожну молекулу целюлози, то обсяг вуглекислого газу, що виділиться, дорівнюватиме:

V(вуглекислого газу) = 6nV0,

де V0 - молекулярний об'єм газу за нормальних умов.

Молекулярний об'єм газу за нормальних умов дорівнює 22,4 л/моль. Тому:

V(вуглекислого газу) = 6nV0 = 6·0,844 моль·22,4 л/моль ≈ 113 л.

Тобто, щоб отримати такий об'єм вуглекислого газу, треба спалити обсяг метану, який за об'ємом дорівнює 113 л/6 = 18,8 л.

Объяснение:

все легко